fredag22 september

Kontakt

Annonsera

E-tidning

Sök

Starta din prenumeration

Prenumerera

Etablering

Här är Hemköps senaste satsning – se bilderna från den nya butiken: ”Väldigt fin”

Publicerad: 29 oktober 2021, 09:40

Hemköp har gjort en stor omställning av butiken i Vällingby centrum i Stockholm. Allt är nytt – från entrén till de sju snabbkassorna.

Foto: Hemköp

Hemköp fortsätter att uppgradera många butiker. Nu är även jätteinvesteringen i Vällingby klar. ”Det är go i kedjan”, säger butikschefen Wilhelm Berg von Linde.

Ämnen i artikeln:

HemköpAxfood

Thomas Ohlén

thomas.ohlen@bonniernews.se


Dagligvarunytt berättade nyligen att Hemköp har slagit branschens försäljningsindex två kvartal i rad – och att nio butiker har genomfört större uppgraderingar medan ett 30-tal mindre moderniseringar är klara.

Vill du läsa vidare?

Starta din prenumeration.

Just nu 49 kr för 3 månader

Obegränsad tillgång till allt digitalt innehåll
Tidning direkt i brevlådan, 39 nr per år
Aktuell överblick, fördjupning och insyn i svensk och utländsk dagligvaruhandel.

Möjlighet att säga upp under de första 3 månaderna.

Efter introduktionsperioden på 3 månader förnyas prenumerationen med 30% rabatt på ord.pris: 2 446 kr/år ex. moms och 12 månaders bindningstid och årlig förnyelse till ordinarie pris 3 495 kr. Säg upp prenumerationen när som helst, så avslutas den efter avtalad bindningstid.

Starta din prenumeration
Redan prenumerant? Logga in

Dela artikeln:

Alla nyheter om dagligvaruhandeln – i ett nyhetsbrev

Välj nyhetsbrev